Na váš svadobný deň ste sa určite tešili a pripravovali dlho. Aby ste si túto udalosť užili čo najdlhšie a nepadli od únavy už po prvej večeri, prinášame vám tipy, ako zvládnuť svadobnú oslavu až do rána.

Plánovanie perfektnej svadby a riadenie každého detailu môže byť vyčerpávajúce. Všetko chcete mať perfektne pripravené a tak sa môže stať, že zabudnete na to dôležité – na seba. Je to predsa deň, ktorého podstatou je oslávenie vašej lásky a manželstva. Chcete, aby ste sa vy aj vaši blízki cítili čo najlepšie. To ale nepôjde, ak novomanželia padnú od únavy už po slávnostnej večeri.

ako si užiť svadobnú oslavu 2

Nezabudnite si dopriať čas na odpočinok.

Táto rada môže znieť ako samozrejmosť, ale v návale povinností sa môže stať, že na relax skutočne zabudnete. Aby ste sa vyhli vyčerpaniu a dopriali si pred svadbou chvíle pohody, pokúste sa najdôležitejšie povinnosti zariadiť v dostatočnom predstihu. V týždeň svadby sa sústreďte už iba na detaily. Deň pred touto významnou udalosťou si už nechajte výhradne pre seba. Doprajte si odpočinok, wellness či kozmetiku a pokojne sa rozmaznávajte. Nevesta a ženích si svoj spoločný deň užijú najlepšie oddýchnutí a mysľou prítomní v danom okamihu. Ak máte tú možnosť, zvážte služby profesionála či agentúry, ktorá väčšinu povinností zariadi za vás. Nebojte sa o pomoc požiadať ani blízkych. Ak treba vyriešiť úlohy na poslednú chvíľu, neváhajte poveriť družbov a družičky, určite vás neodmietnu.

Odpočívať nezabudnite ani počas svadby. Nervozita a nadšenie vás pravdepodobne vytiahnu z postele v skorých ranných hodinách. Vydržať tak do ďalšieho rána môže byť výzva – hlavne keď ste stredobodom pozornosti a hostia vám len ťažko dajú vydýchnuť. Ak počas zábavy pocítite únavu, nie je hanba si na chvíľku posedieť alebo odložiť tanec na ďalšiu pesničku. Vysoké opätky so svadobnými šatami vyzerajú dobre a vyčarujú aj krásne držanie tela. Po dlhých hodinách státia či tancovania sa ale môžu zmeniť skôr na nepriateľa zábavy. Ak cítite, že to v lodičkách už nezvládate, vymeňte ich za nízke topánky či pokojne tancujte na boso.

Drinky môžu rozprúdiť zábavu, ale takisto ju aj rýchlo skončiť. Určite netreba pripomínať, že prehnané pitie alkoholu v kombinácii s nervozitou či horúcim počasím nie je najlepší nápad ako oživiť svadobnú oslavu. Je ťažké odmietnuť, keď si chce každý hosť pripiť s mladomanželmi. Ak ale chcete vydržať tancovať až do skorého rána v zdraví a bez väčších trapasov, skúste piť menej a postupne. Samozrejme, že sa chcete zabaviť, ale byť pri zmysloch v prípade, že treba niečo vyriešiť nie je na škodu.

ako si užiť svadobnú oslavu 3

To, čo by ste ale mali piť v dostatočnom množstve je voda. V návale zábavy, konverzácií a programu nezabudnite piť veľa vody a tiež jesť. Ak chcete vydržať čo najdlhšie, budete potrebovať veľa energie. Vyberte si hlavne z ľahších jedál a dbajte na primerané porcie. Koláče, slané pečivo či mastné jedlá sú síce chutné, ale keď to s nimi preženiete, namiesto parketu vás to bude ťahať skôr do spánku.

Aby ste zvládli svadobnú oslavu v šťastí a zdraví, potrebujete hlavne dobrú náladu a atmosféru. Pripravte záživný svadobný program a dbajte, aby bolo riziku hádky medzi pozvanými čo najnižšie. Aby sa vaša svadobná hostina podarila v dobrej nálade bez zbytočných hádok, začať môžete už zasadacím poriadkom. Usaďte hostí tak, aby sa v spoločnosti cítili čo najlepšie. Napríklad k sebe posaďte hostí, ktorí majú niečo spoločné. Ak si pozvete na svadbu priateľov z rôznych období vašich životov, neposaďte ich niekam na kraj, ale k ďalším blízkym, aby sa mohli zoznámiť a necítili sa mimo. Ak viete, že niektorí pozvaní nemajú dobré vzťahy, posaďte ich čo najďalej od seba.

Doprajte hosťom čas zoznámiť sa ešte pred samotným obradom. Napríklad pri menšom občerstvení. Ľady medzi hosťami, ktorí sa ešte dobre nepoznajú, prelomí spoločná aktivita. Populárny je napríklad kvíz o mladomanželoch – rôzne skupiny hostí pri stole musia uhádnuť čo najviac otázok o čerstvej manželskej dvojici.

Dobrú atmosféru zaručí aj bohatý program.

O ten sa môže postarať napríklad skúsený DJ či starejší. Základom dobrej oslavy je aj hudba. Pokojne pred svadbou požiadajte hostí o zoznam pesničiek, na ktoré by si radi zatancovali. Dlhú tanečnú zábavu zaručí aj striedanie hudobných žánrov – aby si na svoje prišli všetky vekové kategórie. Tanečný program doplňte originálnou fotostenou, hádzaním kytice, prvým tancom nevesty a ženícha či iným zábavným svadobným programom.

Autor: Dominika M.