Svadba nie je len o dobrom jedle, hudbe či tanci, ale aj o správne zvolenom svadobnom programe. Zabudnite na zdĺhavé a statické aktivity. Hostia sa môžu začať nudiť a to určite nechcete. V tomto článku nájdete niekoľko zaujímavých nápadov pre kreatívny svadobný program, ktorý ešte nie je „otrepaný“.

Na začiatok môžete zvoliť niekoľko kratších vstupov, kedy sa snažte zapojiť všetkých hostí. Pokúste sa vymyslieť napríklad aktivitu, kedy budú musieť hostia navzájom spolupracovať. Nielenže sa rýchlejšie prelomia ľady aj medzi tými, ktorí sa nepoznajú, oveľa rýchlejšie sa rozprúdi aj samotná zábava. Preto vsaďte na svoju kreativitu. 

Úvodnému svadobnému tancu sa nevyhýbajte, otvoríte tak tanečnú zábavu a tým aj prvé tanečné kolečko po chutnom jedle. 

Jedným z takýchto tipov môže byť súťaž o najkreatívnejší tanečný pár. Náhodne vyberiete páry, ktoré na krátky hudobný spot predvedú svoje umenie na parkete. Vy ako porota, odmeníte ten najlepší za odvahu.

Tombola je vo všeobecnosti veľmi obľúbená. Veď kto si rád so sebou neodnesie symbolický darček na pamiatku? Premeňte túto už tradičnú súčasť svadobného programu na vtipné spomienky. Medzi ceny v tombole môžete napríklad zaradiť „zlatú tehlu“ – brúsenú stavebnú tehlu nastriekajte so zlatou farbou alebo „prenosnú klimatizáciu“ – malý prenosný ventilátor do ruky.

Ak budete pozvaní na svadobnú hostinu do niektorých regiónov Slovenska, o zábavu sa pravdepodobne postará starejší. Ak by ste sa chceli vybrať týmto smerom a vsadiť na tradičnejší spôsob, výberom sa neunáhlite. Určite neopomeňte referencie či recenzie o osobe, ktorá vás a vašich hostí prevedie celým večerom. Jednoznačne musí ísť o vtipného a prirodzeného človeka, ktorí na seba dokáže nenútene strhnúť pozornosť. 

Zaujať môžete napríklad aj kúzelníkom či tanečnou skupinou. Poteší aj fotobunka s rôznymi vtipnými doplnkami, čím okoreníte svadobné fotografie. Nebudú pôsobiť tak stroho a vaši hostia si tak domov odnesú peknú spomienku na tento večer. 

Hádzanie svadobnej kytičky je vo väčšine prípadov veľká zábava. Neraz kvietky končia v strope či nebodaj v jedle ☺, kým sa dostanú k najpriebojnejšej žienke a možno aj budúcej neveste. 

Čepčenie už tiež nemusí byť iba o zdvíhaní svadobčanov nad hlavu hosťami, ktorí si už čo to vypili. Môže zvoliť  jemnejšiu a elegantnejšiu podobu “bez stínaní hlávky neveste“. Všetko však samozrejme závisí od vkusu. 

Ak viete, že na svadbe bude viac detí, možno by ste sa mohli zamyslieť nad vytvorením detského kútika pre najmenších. V takomto prípade sa oplatí si zaplatiť aj animátorku, ktorá rodičov odbremení od povinností a postará sa o zábavu pre najmenších.

V prípade, že budete mať svoju svadbu v exteriéri alebo počas teplých mesiacov, na program sa nebojte zaradiť napríklad ohňovú šou alebo ohňostroj. Tieto nezabudnuteľné okamihy vo vašom svadobnom programe sa vryjú každému hosťovi hlboko do pamäte.

Vďačnou pomôckou, ktorá zasvätí hostí ihneď po príchode do toho, čo ich počas večera čaká, sú tabuľky s predbežným programom. Takýmto spôsobom sa budú jednoduchšie orientovať, kedy by sa mali zdržiavať pri svojom stole, pretože sa bude niečo veľké diať. Podobne by ste tak mali urobiť aj pri svadobnom menu, kedy minimálne navnadíte ich chuťové poháriky.

Autor: Katarína Žáková