Dojímavý obrad, chutná hostina a tanečná zábava – to je rovnica každej dobrej svadby.

Nezabudnuteľná svadba je však tá, na ktorú budete spomínať nielen vy, ale aj vaši hostia. Na čo nezabudnúť počas svadobného dňa a čo pridať do programu, aby sa vaši hostia cítili špeciálne?

Ukážte, že si vážite ich prítomnosť

Vaši hostia vedia, že ste vynaložili veľa úsilia a financií na plánovanie dokonalej svadby. Netreba ale zabúdať, že aj oni si dali záležať na tom, aby s vami mohli osláviť váš špeciálny deň. Ukážte im, že si to vážite a zariaďte, aby sa cítili čo najpríjemnejšie.

Pripravte ľahké občerstvenie podávané ešte pred obradom, aby nebol nikto hladný ani smädný. Samozrejmosťou je voda, ale môžete servírovať napríklad aj víno, domácu pálenku, jednohubky či slané pečivo. Fľašu vody pribaľte hosťom aj na cestu domov.

Podľa sezóny môžete prichystať aj maličkosti, ktoré pomôžu k väčšiemu pohodliu svadobčanov. Napríklad vejáre alebo slnečné okuliare v horúčavách, teplé deky počas zimnej svadby. Hostia ocenia aj košík prvej pomoci na toaletách. Doň vložte čokoľvek, čo odvráti prípadnú hygienickú alebo outfitovú tragédiu. Zíde sa deodorant, žuvačky, vlhčené obrúsky, náplaste, lieky na bolesť, hygienické vložky, krém na ruky, náhradné pančušky alebo ponožky pre pánov. Dámy potešia aj papuče, ktoré si môžu prezuť po dlhých pretancovaných hodinách.

Nezabudnite ani na malú pozornosť vo forme výslužky či darčeku. Ak je to vo vašich možnostiach, pokúste sa hosťom zabezpečiť dopravu na miesto svadby a domov alebo pre pozvaných zďaleka rezervujte aj ubytovanie.

Zabavte hostí aj medzi oficiálnym programom

Čaká vás večera, drinky, tancovačka alebo program od starejšieho? To je síce dôležité, ale nezabudnite ani na ďalšie detaily. Vyplňte program originálnymi prvkami, aby sa hostia ani chvíľu nenudili.

Fotenie sa je nielen možnosť zvečniť váš špeciálny deň, ale aj príležitosť na zábavu. K oficiálnemu foteniu pridajte fotobúdku s bláznivými rekvizitami. Ďalšou možnosťou je aj instantný fotoaparát so zásobou fotopapiera. Hostia tak nemusia čakať na oficiálne fotky a spomienky si berú hneď so sebou.

Prelomiť ľady medzi hosťami je možné ešte pred hostinou. Aby sa spoznali po príchode na svadbu, pripravte im spoločnú aktivitu. Skvelou možnosťou je kvíz o vašom vzťahu. Na papier napíšte otázky a stôl či skupinka, ktorá uhádne najviac odpovedí, vyhráva. Nie len, že ich táto aktivita zblíži, ale dozvedia sa o vás aj niečo nové. Alternatívou je svadobné bingo alebo noviny s príbehom vašej lásky.

Ak máte starejšieho alebo moderátora, ten sa určite postará o osvedčené svadobné hry. Nechajte pracovať aj fantáziu a vložte do programu kúsok seba. Máte hobby, ktoré vás s partnerom spája? Zapojte ho do programu. Ak ste športovci, pokojne pridajte krátku športovú aktivitu (prispôsobenú vysokým podpätkom a oblekom). Ak ste vášniví kávičkári, pripravte napríklad originálnu stanicu na prípravu kávy.

Nezabudnite ani na oddychový kútik. Konverzácie hostí sa sa často presúvajú na miesta mimo spoločenskej sály. Pripravte pre hostí kútik, kde si môžu oddýchnuť od hudby, tanca a vychutnať si drink, rozhovor alebo cigaretku.

Nezabudnite na deti

Pripravte špeciálny program aj pre najmladších členov vašej svadobnej partie. Na začiatku tanečnej zábavy dajte zahrať zopár hitov, ktoré roztancujú aj deti. Podľa možností môžete najať animátora, ktorý deti zabaví a tým pomôže aj rodičom užiť si oslavu. Sami viete najmenším pripraviť zábavu v podobe balónov, bublifukov alebo kútik na premietanie rozprávok s pohodlným sedením. Aj deti si zaslúžia vlastnú výslužku. Podľa veku pripravte deťom pozornosť v podobe menšej hračky, plyšáka alebo omaľovánok s farbičkami. Tie si môžu zobrať domov a zároveň ich zabavia aj počas svadby. K hostine pridajte aj detské menu. Exkluzívne jedlá sa na svadbu hodia, ale deti preferujú jednoduchosť. Nezabudnite ani na prípitok vo forme ovocného džúsu.

Okrem detí venujte osobitnú pozornosť aj seniorom a ďalším hosťom so špeciálnym stravovaním.

 

Autor: Dominika M.