Plánujete svadbu v tomto roku a neviete aký štýl výzdoby zvoliť? Inšpirujte sa trendmi svadobnej výzdoby na rok 2023. V nasledujúcej sezóne budú hostinám kraľovať výrazné farby aj netradičné prvky.  

Výrazné farby 

Nebojte sa farebnej výzdoby. Túto sezónu budú in výrazné a sýte farby. Hlavne v letných mesiacoch dokážu živé farby oživiť každý svadobný priestor. Je len na vás, či si zvolíte jeden farebný akcent alebo kombináciu viacerých farieb. Trendy bude aj takzvaný color blocking – kombinovanie dvoch alebo troch k sebe ladiacich farieb. Aby ste mali istotu, že výsledok bude pôsobiť harmonicky, pozrite sa napríklad na farebné koleso (color wheel). Hľadajte farby, ktoré sú oproti sebe alebo vedľa seba. Túto sezónu bude in napríklad kombinácia modrej a oranžovej, odtiene zelenej alebo farba roku 2023 Viva magenta. Vašu obľúbenú farbu zakomponujte do dekorácií na stoly, stoličky, tlačoviny, textílie aj do kvetinovej výzdoby. 

Greenery je evergreen

Kontrastom k trendu výrazných farieb je takzvaná greenery svadobná výzdoba. Najžiadanejšia výzdoba minulej sezóny bude obľúbená aj v roku 2023. Návrat k prírode sa prejavuje vo všetkých oblastiach dizajnu a svadby nie sú žiadnou výnimkou. Jemná výzdoba v odtieňoch zelenej s rastlinným dekorom pôsobí útulne a moderne. Hlavnou myšlienkou je jednoduchosť a zakomponovanie zelenej farby. Jednoduché biele alebo béžové textílie doplňte zeleňou – bylinkami, rastlinami, eukalyptom a inými dekoráciami v odtieňoch zelenej. Trendy bude tmavšia emeraldová, olivová aj limetková. K tejto výzdobe sa hodia aj ďalšie biele kvety a dekorácie v bielej a zlatej farbe. Greenery výzdobu doplnia aj prírodné materiály ako drevo a ľan. 

Ide to aj bez kvetov

Nemať vo výzdobe kvety je čoraz častejšia požiadavka mladomanželov. Či už z dôvodu udržateľnosti (množstvo kvetov sa po svadbe vyhodí) alebo predstavy originálnej výzdoby. Kvety nepochybne tvoria atmosféru priestorov, ale dá sa to aj bez nich. Čím ich vo svadobnej výzdobe nahradiť? Jednou z možností sú bylinky alebo rastliny. Skvele sa hodia aj do greenery témy. Nejde o rezané kvety, ale kochlíkové, takže sa po svadbe nevyhodia. Dajú sa ešte dlho využiť v domácnosti alebo iných priestoroch. Do prírodnej témy sa hodia aj vázy s populárnou sušenou trávou aj iné sušené kvety. Atmosféru môžete namiesto kvetov vytvoriť aj sviečkami a výraznými svietnikmi. Pozornosť upútajú aj metalické dekorácie alebo geometrické tvary. Piestor vyplnia aj svetelné steny a iné zaujímavé svetelné dekorácie, ktoré sú ďalším trendom roku 2023. 

Zamerajte sa na osvetlenie

Jedinečné osvetlenie svadobnej sály bude horúcim trendom tejto svadobnej sezóny. Osvetlenie dokáže vytvoriť akúkoľvek atmosféru si prajete. Sviečky vytvoria dokonalú romantickú atmosféru, párty svetlá zase rozprúdia popolnočnú tanečnú zábavu. Výrazným prvkom vo výzdobe sály môže byť efektný svetelný nápis alebo svetelná stena. Takéto prvky poslúžia ako dekorácia aj ako zátišie na fotenie. Moderné sú aj visiace svetelné reťaze, žiarovky a veľké svietniky so sviečkami. Možností je veľa, záleží len na vašej predstave a celkovom štýle svadby.

Rustikálny štýl

Vidiecky štýl výzdoby je in už niekoľko sezón a ani táto nebude výnimkou. Je nadčasový a preto vždy pôsobí moderne. Je opakom trendu výrazných farieb, keďže podstatou vidieckeho štýlu je jednoduchosť a prirodzenosť. K rustikálnej svadbe sa hodia zemité farby. Najkrajšie vyniknú odtiene zelenej, hnedej a krémovej. Nemôžu chýbať ani prírodné prvky. Predstavte si drevo, sviečky, žiarovky, zaváraninové fľaše, sušené rastliny a nedokonalé až opotrebovane pôsobiace dekorácie. Spojenie týchto prvkov navodí príjemnú vidiecku atmosféru s dávkou nostalgie a pohody. Tento štýl výzdoby sa hodí k letným ale aj jesenným svadbám. 

Plánujete svadbu? Rezervujte si termín u nás vo Svätojurskej vieche. Na výzdobe priestorov si dávame záležať. Vyznáme sa v trendoch, ale výsledok vždy prispôsobíme požiadavkám nevesty a ženícha. Okrem priestorov svadby zdobíme aj obradné siene, kostoly a vozidlá. Zabezpečujeme svetelné steny, osvetlenie, kvetinovú výzdobu a ďalšie vychytávky. 

Pozrite si galériu výzdoby predchádzajúcich svadieb vo Svätojurskej vieche.