Plánuje svadbu v roku 2023? Inšpirujte sa nasledujúcimi svadobnými trendmi, ktoré budú in v budúcom roku. Od svadobných šiat a doplnkov, až po farby a dekorácie. Prečítajte si nasledujúce riadky a buďte nevesta, ktorá vie, čo je trendy.

Trendy svadobné šaty

Ak ste budúca nevesta, určite sa tešíte na výber dokonalých svadobných šiat. Pri hľadaní inšpirácie z nových kolekcií určite narazíte na opakujúce sa trendy. V roku 2023 tradičné biele šaty doplnia farebné alternatívy. Najväčším trendom budú odtiene modrej. Od jemnej až po výraznejšie variácie. Veď nie nadarmo sa hovorí, že každá nevesta potrebuje v svadobný deň niečo modré. Okrem farieb budú trendom aj šaty s priesvitnými prvkami. Napríklad rukávy alebo iba jemný detail sukne či korzetu. In budú tiež šaty v mini dĺžke aj naopak zakrytie dekoltu trendy rolákovým vrchom. Okrem šiat budú v móde aj zaujímavé nohavicové kostýmy v odtieňoch bielej alebo spomínanej modrej.

Ak ste predsa len šatový typ a vaše vysnívané sú klasické dlhé a biele, zakomponujte aspoň trendy doplnky. Hitom budúcej sezóny budú výrazné opasky a rukavičky. Trendom bude aj originálna odopínacia vlečka, vďaka ktorej si vytvoríte až dve variácie svadobných šiat počas dňa. Stačí odopnúť a máte úplne nové šaty.

Nechajte vyniknúť prirodzenosť

Časy komplikovaných lakovaných účesov a výrazného líčenia sú preč. Budúcemu roku bude kraľovať prirodzenosť. Ale aj na pohľad prirodzený make-up a účes si žiada veľa úsilia. Zamerajte sa na žiarivú pleť na ktorej vynikne výrazný rúž alebo ponechajte celé líčenie v prírodných odtieňoch. Samozrejme nezabudnite na to, čo sa hodí vašej pleti a celkovému imidžu. Aj účesy budú budúci rok o niečo prirodzenejšie. Trendy budú zapletané vlasy, jemné vlny alebo nedbalý drdol. Na takýchto jemne upravených vlasoch najlepšie vyniknú vlasové doplnky, ako sú výrazné čelenky a sponky. Tie budú v roku 2023 horúcim hitom pre nevesty.

Viva Magenta

Odtiene ružovej a červenej sú trendy už niekoľko mesiacov. Farbou roka 2023 bude ich výrazná kombinácia v podobe farby Viva Magenta. Inštitút Pantone ju vyhlásil za farbu nasledujúceho roka a uvidíme ju preto v každej oblasti. Predstavuje radosť a optimizmus a tak sa dokonale hodí aj k svadobnému dňu.

Ak sa nebojíte výrazných farieb, pokojne odtieň Viva Magenta zakomponujte do svadobnej výzdoby aj vizáže. Dokonale vynikne v kvetinovej výzdobe, na textíliách aj svadobných tlačovinách. Môžete ju zakomponovať aj do kytice aj ňou doplniť svadobnú tortu.

Kreatívne fotokútiky

Po svadbe sa určite nebudete vedieť dočkať svadobných fotiek. Nezabudnite preto na originálny fotokútik, ktorý bude vhodný na oficiálne fotenie aj svadobné momentky. Zachytených spomienok predsa nie je nikdy dosť. Potešíte aj hostí, ktorí sa fotením zabavia a budú si môcť fotky hneď zverejniť na sociálnych sieťach. Fotokútik môže byť vtipný aj elegantný. Prispôsobte ho celkovému štýlu svadby. Vyskúšajte napríklad originálnu fotobúdku s rekvizitami, kvetinovú fotostenu alebo veľké zrkadlo s vašimi menami a dátumom svadby.

Udržateľná svadba

V roku 2023 sa termín udržateľná svadba bude spomínať o niečo častejšie. Ak preferujete ekologické alternatívy a snažíte sa žiť udržateľne, aj vaša svadba sa môže niesť v tomto duchu. Ako na udržateľnú svadbu? Môžete do toho ísť naplno alebo zvoliť zopár ekologických alternatív. Začnite už pri výbere šiat a doplnkov. Nemusíte kupovať, ale je možné si ich požičať alebo nájsť skvelé kúsky vintage či z druhej ruky. Takýmto spôsobom sa dajú zohnať aj svadobné dekorácie a iné rekvizity. Aj tlačoviny sa dajú zhotoviť na recyklovanom papieri. Počas hostiny sa tiež vyhnite zbytočným jednorázovým plastom. Spôsobov ako byť eko-friendly počas svadobného dňa je skutočne veľa.

Aký trend plánujte zakomponovať do svojej svadby v roku 2023?

Autor: Dominika M.