Spolu s babím letom sa skončila aj  hlavná svadobná sezóna.  To však neznamená, že svoje áno si nemôžete povedať aj počas nadchádzajúcich chladnejších mesiacov. Mať svadbu mimo sezóny má niekoľko výhod.

NEOPAKOVATEĽNÁ ATMOSFÉRA

Jesenné a zimné svadby môžu byť rovnako očarujúce ako tie letné. Sú zriedkavé a preto originálne.  Keďže väčšina svadieb sa koná v letnom období, vaša vynikne a hostia si ju budú ešte dlho pamätať.

Jeseň má neopakovateľnú romantickú atmosféru. Na vonkajší svadobný obrad nie je až taká zima a v opačnom prípade pomôžu vkusné ohrievače a deky. Svadobné fotenie aj obrad naberú nový rozmer s kulisami pestro sfarbených stromov. Môžete zvoliť aj netradičnú výzdobu. Kvetinové dekorácie sa na jeseň dajú nahradiť slnečnicami, tekvicami, sušenými kvetmi či gaštanmi. Je to tiež vhodná doba pre zvolenie tmavších farieb. Pastelové odtiene nahradia prírodné. Počasie a pohodovú atmosféru jesene doplnia farby ako bordová, tmavožltá, tmavozelená či hnedá.

svadbu v zime

Aj vďaka blížiacemu sa sviatočnému obdobiu je zima najromantickejším ročným obdobím. Láska sa skloňuje na každom rohu a priam si to žiada ju osláviť. Zima poskytuje priestor na originálne dekorácie a tematické oslavy. Snehovo biele prestieranie vhodne doplnia šišky, ihličie, biele ruže a sviečky. Hosťom môžete na zahriatie ponúknuť deky.  Studené drinky v zime doplní varené víno alebo horúca čokoláda. Rozprávkovú zimnú svadbu zvečníte fotením v snehu. Odvážni mladomanželia môžu do programu zaradiť svadobnú guľovačku.

DOSTUPNOSŤ SLUŽIEB

Získať termín v hlavnej svadobnej sezóne je náročná úloha. Miesta v najžiadanejších priestoroch sú často obsadené aj na niekoľko sezón vopred. Je veľká pravdepodobnosť, že váš vysnívaný svadobný priestor bude voľný práve mimo hlavného svadobného obdobia. Nemusíte tak robiť kompromisy a na poslednú chvíľu sa uspokojiť s akýmkoľvek voľným miestom alebo čakať dlhú dobu.

svadbu cez zimu

Počas svadobnej sezóny neexistujú vyťaženejší ľudia ako kaderníci, fotografi, dídžeji či cukrári. Vysnívaná vizážistka vám pokojne môže oznámiť, že všetky víkendy na nasledujúcu sezónu má obsadené. Počas jesenného a zimného obdobia je ľahšie rezervovať žiadané služby. Ak máte na svadbu obmedzený rozpočet, mimo hlavnej sezóny vás potešia nižšie ceny.

VIAC ČASU NA SOCIALIZÁCIU

Voľnejší nie je len kalendár svadobných služieb, ale aj vašich blízkych. Letné obdobie býva nabité spoločenskými akciami. Ak hosťom nedáte vedieť o vašom veľkom dni v dostatočnom predstihu, môže sa stať, že sa nebudú môcť zúčastniť. V chladnejších mesiacoch je udalostí menej a trávime viac času doma. Pozvaní preto určite ocenia možnosť opustiť domácu rutinu a zažiť poriadnu hostinu aj počas dlhej zimy. Takisto je menšia šanca, že sa pozvaní budú musieť rozhodovať medzi vašou a inou svadbou počas rovnakého letného víkendu.

Dali by sta šancu svadbe v jesennom či zimnom období? Rezervujte si svoj termín tu.

Autor: Dominika M.