Trendy svadobných šiat na rok 2022
Výber svadobných šiat je pre ženu často najpríjemnejšou a najočakávanejšou svadobnou povinnosťou. Každá nevesta si praje upútať pozornosť nastávajúceho aj všetkých hostí, keď sa prejde uličkou. Vďaka dokonalým šatám sa bude cítiť ako hviezda počas hostiny aj na tanečnom parkete. Niektoré budúce nevesty majú svoje vysnívané šaty vybrané už dávno. Ak náhodou ešte netušíte, v akých šatách by ste zažiarili, môžete sa inšpirovať nasledujúcimi trendmi svadobných šiat na rok 2022.

SATÉN

Jedným z najžiadanejších trendov svadobných šiat v roku 2022 bude satén. Jednoduché saténové šaty s tenkými ramienkami sme si počas tohto roka obľúbili na bežné nosenie aj spoločenské udalosti. Sú ľahko kombinovateľné a štýlové v každom ročnom období. Preto tento trend uvidíme aj počas ďalších sezón. Nie je prekvapením, že si tento nadčasový typ šiat obľúbili aj nevesty a návrhári svadobných šiat. Dlhé saténové šaty pripomínajúce negližé pôsobia v bielej alebo maslovej farbe elegantne a luxusne. Šikovne vás prevedú od obradu až k svadobnej noci. Vďaka svojej jednoduchosti sú dokonalou alternatívou k nadýchaným róbam. Dokonale v nich vyniknú krivky a ukážu viac kože, preto ich odporúčame skôr odvážnejším nevestám.

saten

zdroj: https: www.theknot.com

DVOJDIELNE SETY

Nevesty, ktoré hľadajú niečo iné ako šaty, ale stále chcú pôsobiť žensky a elegantne, môžu siahnuť po dvojdielnom sete. Skladanie viacerých kúskov do jedného svadobného odevu dáva priestor vašej kreativite. Môžete si jednotlivé kúsky nakombinovať podľa vlastných predstáv alebo zvoliť už hotový set. Kombinácia nohavíc a elegantného topu alebo nohavicový kostým  je nečakaný a originálny trend na rok 2022. Pri výbere vášho dvojdielneho setu klaďte dôraz najmä na kvalitný materiál a farebné odtiene jednotlivých kúskov. Samozrejmosťou sú na mieru šité kúsky, ktoré dokonale padnú na vašu postavu. Jednotlivé diely by spolu mali ladiť a pôsobiť harmonicky. Trendy budete napríklad v kombinácii širokých saténových nohavíc a vlneného topu v odtieňoch bielej.

sety

zdroj: https: www.theknot.com

KRÁTKE ŠATY

V nasledujúcej sezóne budú v móde aj krátke svadobné šaty. Tento trend poteší najmä nevesty, ktoré plánujú svadbu v horúcich letných mesiacoch. Krátke šaty majú množstvo výhod – nemusíte ich ťahať po zemi, praktické budú aj pri tanci a v kombinácii s telovými lodičkami opticky predĺžite nohy. Krátke šaty dávajú možnosť vyniknúť aj topánkam. Namiesto telových či bielych môžete siahnuť aj po výrazných farbách. Dobrou voľbou sú ikonické modré lodičky s ozdobnou sponou značky Manolo Blahnik. Doplnia biele šaty a môžu byť modrým prvkom v kombinácii „niečo nové, staré, požičané a modré“. Takéto výrazné lodičky s ozdobnou sponou nahradia aj šperk.

shoort

zdroj: https: www.theknot.com

OBJEM

Nevesty, ktoré sa pri výbere šiat riadia skôr pravidlom „viac je viac“ si zamilujú nasledujúce trendy svadobných šiat na rok 2022. Nesú sa v duchu objemu a výraznej textúry. Štýlové budú bohaté volány, ktoré ozdobia celú sukňu alebo vrchnú časť svadobných šiat. Pôsobia veľmi romanticky a nežne. Ich umiestnenie však treba strategicky premyslieť, pretože opticky pridávajú objem. Trendom budú aj výrazné rukávy. Čím nadýchanejšie, tým štýlovejšie. Dizajnéri sa inšpirovali osemdesiatymi rokmi a pozornosť upriamili na výrazné ramená. Ak sú pre vás volány a objemné rukávy príliš okukané, bude sa vám páčiť trend dramatických pierok. V ďalších sezónach budú pierka zdobiť celé šaty, ale objavia sa aj ako drobné detaily na rukávoch ši spodnom leme. Každá nevesta v takýchto šatách vynikne a bude pôsobiť pôvabne a originálne.

objem

zdroj: https: www.theknot.com

Ďalšie trendy svadobných šiat, ktoré by ste nemali prehliadnuť:

  • korzety
  • odhalené ramená
  • pestrofarebné kvety

Autor: Dominika M.