Každá nevesta chce vo svoj svadobný deň zažiariť. Počas svadby budete centrom pozornosti hostí aj objektívov fotoaparátov a kamier. Máme pre vás niekoľko trikov, ako sa počas vášho vysnívaného dňa cítiť a vyzerať čo najlepšie. 

Pripravte pleť

Prípravu pleti na svadobný deň začnite už niekoľko mesiacov vopred. Neoplatí sa skúšať nové skrášľujúce procedúry krátko pred svadbou. Nespoliehajte sa ani na to, že pleť bude vyzerať skvele vďaka líčeniu. Svadobný make-up najlepšie vynikne na zdravom a žiarivom podklade. Ak ešte pravidelne nenavštevujete kozmetický salón, začnite s profesionálnym čistením pleti aspoň pár mesiacov pred veľkým dňom. Stavte na hĺbkové čistenie a hydratáciu pleti. Tesne pred svadobným dňom neskúšajte žiadne peelingy ani depiláciu, aby ste neriskovali začervenanie a podráždenie pokožky. 

Záchrana líčenia

Svadobný make-up väčšinou zahŕňa aj skúšku, aby ste mohli otestovať ako sa s ním cítite a doladiť detaily. Tak máte možnosť zistiť aj to, ako dlho líčenie vydrží. Ak už viete, ktoré produkty použijete, majte ich po ruke aj počas svadby, aby ste sa mohli priebežne upravovať. Zíde sa hlavne rovnaký odtieň rúžu, ale aj púder, korektor a lepidlo na umelé mihalnice. Nesnažte sa make-up počas večera pretierať. Iba si zakrytie nedokonalosti korektorom a púder aplikujte jemným prikladaním štetca. Aby vám líčenie vydržalo celú noc, použite nakoniec kvalitný fixačný sprej.

Chráňte sa pred slnkom

Červenať by ste sa mali iba pri dojímavých chvíľach a nie kvôli spáleniu od slnka. Nezabudnite preto na spf ochranu. Investujte do produktu, ktorý je špeciálne určený na pleť pod líčenie a nezanecháva mastný film. Lesknúť sa na svadobných fotkách nie je práve ideálne. Ochranný krém aplikujte aj na dekolt a ruky, ktoré sú pri vonkajšom letnom obrade vystavené silnému slnečnému žiareniu.  

Chodidlá ako v bavlnke

Dôležitosť pedikúry v letných mesiacoch snáď ani nemusíme spomínať. Počas svadby si vaše nohy žiadajú extra starostlivosť. Chodidlá potrápia aj vysoké podpätky, v ktorých urobíte nemalý počet tanečných krokov. Skvelým záchrancom na zmiernenie otlakov sú pančušky a gélové vložky do topánok. Ak sa bojíte, že by vám bolo teplo, skvelou alternatívou sú “pančuchy v spreji”. Dlhé hodiny v lodičkách budú o niečo príjemnejšie. Nezabudnite sa vybaviť náplasťami, ktoré môžu zachrániť vás aj ďalších tancuchtivých hostí. Do tašky si pribaľte aj náhradnú nízku obuv. 

Nezabudnite na ruky 

Manikúra neunikne pozornosti fotoaparátu pri výmene prsteňov, krájaní torty, prípitkoch ani svadobných portrétoch. Profesionálna manikúra býva na zozname úloh mnohých neviest niekoľko dní pred svadbou. Ak si plánujete ruky skrášliť doma, nezabudnite si do tašky zbaliť aj lak na nechty. Počas príprav aj zábavy sa môže stať, že sa vám odlúpne a budete potrebovať rýchlu záchranu. Nezabudnite ani na hydratáciu pokožky rúk. Pred svadbou sa vyhnite upratovaniu so silnými čistiacimi prostriedkami a robte všetko ako “v rukavičkách”. 

Taštička poslednej záchrany

Každá beauty katastrofa sa dá zachrániť, ak ste dostatočne pripravená. Odložte si napríklad u družičky tašku so všetkým, čo by sa vám počas dňa mohlo zísť. Zísť sa vám môžu hlavne púder, rúž, deodorant, lepidlo na umelé mihalnice, riasenka, náplaste, zubná niť, žuvačky, zicherky, lak na vlasy či detský púder na odreté stehná. Obsah si prispôsobte podľa seba aj potrieb družičiek. 

Prirodzené opálenie

Niektoré nevesty uprednostňujú najmä v letných mesiacoch opálený vzhľad. Krátko pred svadbou sa ale vyhnite rýchlym opaľovacím procedúram. Nikdy dopredu neviete, ako opálenie ukáže na vašej pokožke a či budete s výsledkom spokojná. Choďte na to postupne a na návštevy solária si vyhraďte niekoľko týždňov vopred. Vyhnite sa aj neovereným samoopaľovacím krémom, ktoré by mohli spôsobiť nerovnomerný výsledok alebo sa dokonca odtlačiť na vaše biele svadobné šaty. 

Aký skrášľovací trik využijete počas vášho svadobného dňa?

Autor: Dominika M.