Začínate plánovať svoju vysnívanú svadbu? Aby ste sa nestratili v množstve nápadov a možností, začnite tým, že si vytvoríte svadobný moodboard. Pomôže vám držať sa uceleného štýlu svadby a poslúži ako zdroj inšpirácie. Prečítajte si náš návod, ako si takúto nástenku inšpirácie jednoducho vytvoriť. 

Čo je to svadobný moodboard?

Svadobný moodboard alebo svadobná nástenka poslúži ako zdroj nápadov a inšpirácií. Na jednom mieste si uložíte všetky nápady a budete mať priamo pred očami návod, ako by mala vaša vysnívaná svadba vyzerať. Svadbu si potom viete plánovať v jednej ucelenej téme. Tiež zistíte aký je váš osobitý štýl. 

Ako svadobný moodborad vytvoriť?

Hľadajte svadobnú inšpiráciu

Svadobnej inšpirácie je našťastie veľa, len treba vedieť kde hľadať. Nájdete ju napríklad na sociálnych sieťach ako Instagram, Tiktok a Pinterest. Prezrite si aj svadobné weby, stránky svadobných fotografov aj v tlačené magazíny. Napozerajte a prelistujte si čo najviac obsahu, aby ste mali z čoho vyberať.

Ak máte v štýle svadby jasno, vyhľadávajte fotografie a videá v konkrétnej téme. Napríklad v štýle vintage, rustikálna alebo elegantná svadba. Na internete nájdete množstvo nápadov na akúkoľvek tému. Vyhľadajte si napríklad svadobné trendy pre aktuálnu sezónu a určite nájdete medzi nimi také, ktoré vás oslovia. 

Tvorte nástenku

Všetko čo sa vám páči si uložte alebo odfoťte. Pre lepší prehľad si uložené fotky a videá roztrieďte do priečinkov. Tie vytvárajte podľa kategórií ako napríklad výzdoba, dekorácie, svadobné šaty a doplnky, makeup, svadobné fotenie a ďalšie. Urobiť si prehľadné priečinky je jednoduché. Stačí, ak si ich vytvoríte v mobile alebo priamo v spomínaných aplikáciách. Prehľadnú nástenku si dokážete ľahko vytvoriť na Pintereste, priečinky uložených inšpirácií na Instagrame aj Tiktoku. Najväčšou výhodou týchto sociálnych sietí je prepracovaný algoritmus, ktorý vám sám začne ponúkať ďalšie podobné nápady. Ak vám nechýba kreativita, vytvorte si napríklad koláže alebo rovno celú prezentáciu

Prezrite si inšpirácie na jednotlivé štýly a ukladajte to, čo vás osloví. Začnete si všímať, že sa prikláňate ku konkrétnym farbám a prvkom. Páči sa vám svadba elegantná a luxusná, tradičná a folklórna, prírodná vidiecka alebo farebná a netradičná? To, čo sa najčastejšie objaví vo vašich uložených priečinkoch vám napovie, akú výzdobu a doplnky si zaobstarať. Vyhľadávajte a ukladajte inšpiráciu na trendy farby aj na ďalšie prvky svadby. Samostatné nástenky si môžete vytvoriť pre dekorácie, výzdobu sály a stolov, kvetinové aranžmány, fotostenu, svadobné menu, nápoje, tortu, tlačoviny, tanečný parket, program aj svadobné fotenie. Jednoducho všetko, čo bude súčasťou vášho svadobného dňa. 

Svadobný moodboard preneste do reality

Moodboard je hotový a môžete podľa neho začať plánovať jednotlivé prvky svadby. Tiež sa  k nemu stále dokážete stále vracať aj ho priebežne dopĺňať či prispôsobovať. Pri plánovaní svadby sa už nestratíte v množstve nápadov. Budete mať pred očami návod na svadbu presne podľa vášho vkusu.