Výber fotografa a kameramana na Vašu svadbu je veľmi dôležitý a treba k nemu pristupovať obzvlášť obozretne. Vyhnete sa tak sklamaniu z finálneho výsledku. Nesmierne dôležité je, aby ste si s profesionálom „sadli“, budete sa tak pri fotení cítiť uvoľnenejšie a prirodzenejšie.

Aktuálna ponuka fotografov a kameramanov je v súčasnosti veľmi široká. Ako si však správne vybrať? V prvom kroku by ste si mali urobiť nejaký výber na základe portfólia. Kľudne dajte na svoje pocity, čo sa Vám viac či menej páči. Určite neopomeňte recenzie, ktoré Vám mnoho napovedia o človeku, ktorý Vám bude v pätách počas celej svadby. Kľudne sa môžete riadiť aj odporúčaniami priateľov či známych. Zároveň sa však držte svojich predstáv, predsa nie nadarmo sa hovorí, „sto ľudí sto chutí“. Každý profesionál má svoj osobitý štýl a spôsob práce. V druhom kroku by ste sa mali sústrediť na konečnú cenu za ponúkanú službu a čo všetko táto suma zahŕňa. Ak sa rozhodnete osloviť fotografa či kameramana, nezabudnite sa informovať na podmienky, za akých je ochotný za Vami pricestovať. Ak ide zďaleka, či si nechá vyúčtovať náklady na cestovanie či nocľah. Vyhnete sa tam nepríjemnostiam či nemilým prekvapeniam. Stanovte si svoj cenový strop a striktne sa ho držte. Takýmto spôsobom si dokáže ustriehnuť rozpočet na svoju svadbu. Tiež platí, že nie vždy všetko čo je drahé, je aj dobré. Je množstvo fotografov a kameramanov, ktorí si svoje ceny nastavili tak, aby boli vyhľadávaní prevažne prominentnou klientelou, čo sa však na ich práci nemusí aj odzrkadliť. 

Ak ste sa už pre niekoho rozhodli, nebojte sa hovoriť o tom, ako si to celé predstavujete. Fotograf či kameraman by mal poznať Vašu jasnú predstavu, čo chcete a očakávate. Keďže ide o profesionálov, nechajte si poradiť či sa inšpirovať, čím sa zaručene odlíšite od ostatných.

Vo Svätojurskej vieche dlhodobo spolupracujeme s nadaným a nápaditým fotografom/kameramanom Marošom Bednárom, ktorý dokáže splniť požiadavky aj tých najnáročnejších klientov. Informácie a jeho portfólio nájde: 

https://www.facebook.com/Svadobný-Fotograf-2086348671584263

https://www.facebook.com/marosbednarphotography

Veľmi dobré skúsenosti máme aj s Róbertom Horáčekom, ktorý pôsobí so svojím tímom v rámci celého Slovenska. Zabezpečujú kvalitné foto a video výstupy. Viac o nich nájdete na:
https://www.facebook.com/fotografroberthoracek alebo https://roberthoracek.sk/

 

Autor: Katarína Žáková