Ak plánujete svadbu v tomto období, pravdepodobne vás charakterizujú tri vlastnosti – vysoká odolnosť voči stresu, odvaha a nádej v lepší zajtrajšok. Práve nádej, že sa váš vysnívaný deň uskutoční je najdôležitejšia – pretože sa to určite stane. Budete však potrebovať schopnosť improvizovať a prispôsobiť sa aktuálnej situácii – ktorá sa často mení zo dňa na deň. Aby ste boli viac pripravení, prinášame vám predpoveď, ako môže koronavírus ovplyvniť nasledujúce svadobné sezóny.

Bezpečnosť a opatrenia

Hygienické opatrenia a sociálny odstup sú pojmy, ktoré teraz počujeme častejšie, ako by sme chceli. Osobnému kontaktu s ľuďmi predchádzajú mnohé opatrenia a stretnutia väčšej skupiny ľudí si žiadajú zvýšenú opatrnosť. To ovplyvní aj svadby.

Veľká časť plánovania svadieb sa presunie do on-line prostredia. Samozrejmosťou budú on-line nákupy obleku či šiat, ochutnávanie koláčov doma aj plánovanie svadobného programu prostredníctvom video hovoru.

Mladomanželia môžu zvoliť aj nápadité výzvy na dodržiavanie hygienických opatrení či ladiace rúška pre pozvaných, ktoré osviežia svadobné fotografie.

Aby ste boli viac pripravení, prinášame vám predpoveď, ako môže koronavírus ovplyvniť nasledujúce svadobné sezóny.

Kvalita pred kvantitou

Prispôsobovanie sa aktuálnej situácii bude vyžadovať kreatívne riešenia a improvizáciu.  Ďalším post-covidovým trendom budú malé alebo mikro svadby. Tie ocenia najmä páry, ktorým sa nepozdáva prekladanie dátumu a neistota.  Aktuálna situácia väčšinou umožňuje svadby či stretnutia obmedzeného počtu osôb. Menšie svadby majú aj množstvo ohromných výhod.

Svadba v kruhu najbližších znamená väčšinou aj menšie náklady. Je preto vhodnou alternatívou, ak máte úzky rozpočet. Menšie svadby sú intímnejšie a mladomanželom uberajú hlavne zo stresu. Poskytujú možnosť venovať  viac kvalitného času každému pozvanému. Ako bonus je to aj skvelá výhovorka, prečo nepozvať vzdialených príbuzných či kolegov – bez ktorých si váš deň viete predstaviť.

Oplatí sa vytvoriť niekoľko alternatív pre každý prípad. Napríklad zoznam najbližších, ktorých chceme mať prítomných na malej svadbe alebo širší zoznam hostí, ak budú povolené väčšie akcie a včas sa potom prispôsobiť danej situácii. svadobné sezóny

Aby ste boli viac pripravení, prinášame vám predpoveď, ako môže koronavírus ovplyvniť nasledujúce svadobné sezóny.

Svadby počas pracovného dňa

V letnom období, keď sa opatrenia uvoľňujú, je silnejší záujem o termíny. Najžiadanejšie letné víkendové dátumy budú preč rýchlejšie ako za bežných okolností. Väčšiu flexibilitu preto poskytnú termíny počas pracovného týždňa. Prečo neskúsiť svadbu vo štvrtok alebo v piatok? Vaši blízky si určite rezervujú aj tieto dni pre tak dôležitú udalosť akou je vaša svadba. Netradičné termíny počas pracovných dní sú u nás už teraz žiadanejšie ako kedykoľvek predtým.

Nadčasová výzdoba

Nejasný dátum svadby ovplyvní aj svadobnú výzdobu. Nadčasová výzdoba, ktorá sa neriadi sezónnymi trendmi bude v najbližšom období najlepšou voľbou. Ak zladíte dekorácie, doplnky a farby špecifické napríklad pre zimnú svadbu, v prípade presunutia termínu na leto, sa vám už nemusí hodiť. Elegantná a neutrálna výzdoba bude preto v tomto období najlepšou voľbou.

Pevne veríme, že táto „búrka“ raz prehrmí a v roku 2022 nás budú čakať svadby bez radikálnejších opatrení. Na svadobnú sezónu 2022 nám zostalo už len niekoľko málo voľných termínov, preto ak ešte stále váhate, môžete sa na nás obrátiť telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu. Nezabúdajte, že u nás za prenájom priestorov neplatíte. svadobné sezóny

Autor: Dominika M.