Výslužky pre hostí sú skvelým spôsobom, ako sa odvďačiť pozvaným za účasť na vašej svadbe a ukázať im, že si vážite ich podporu. Malé pozornosti ako darčeky sú už tradičnou súčasťou svadieb. Darčekom je čokoľvek milé, vtipné a praktické. Môže to byť pamiatka na váš svadobný deň, ktorú si hostia odnesú so sebou domov alebo niečo, čo využijú priamo v deň svadby.

Privítajte svojich hostí

Pozornosti pre hostí môžu mať formu milého uvítania na svadbe. Stačí ich uložiť na samostatný stolík so zreteľným odkazom, že si ich hostia môžu zobrať a ponechať. Môžete pripraviť aj balíčky, ktoré si zoberú so sebou pri vašej rozlúčke a odchode z oslavy. U nás zaužívaným spôsobom je hlavne umiestnenie malých pozorností každému na stôl pri menovke.

Výber vhodných darčekov pre hostí

Záleží hlavne od vášho rozpočtu a počtu hostí. Pri veľkom počte pozvaných odkroja drahšie pozornosti nemalú časť svadobného rozpočtu. Ak máte rozpočet menší, skvelou voľbou výslužky sú napríklad hand-made produkty a malé pozornosti. Pre rodinu, svedkyňu a svedka môžete pripraviť aj hodnotnejšie darčeky navyše. Pri výbere sa zamyslite, či sa daná vec dá využiť aj po svadbe alebo poteší aspoň chuťové bunky. Vyvarujte sa gýčovým predmetom, ktoré nemajú využitie a  skončia zaprášené na poličke či rovno v koši.

Pridajte originálny prvok

Nápis, vaše iniciály alebo mená a dátum svadby. Čím kreatívnejšie, tým lepšie. Každý darček sa dá personalizovať a tým získa osobitý nádych. Pozornosti pre hostí sú aj skvelou príležitosťou ako podporiť lokálnych výrobcov kúpou ručne vyrábaných produktov. Takéto darčeky sú jedinečné a zaručenie potešia. Tradičnými výslužkami pre hostí sú napríklad vína s dátumom svadby či koláče. Ak chcete niečo originálnejšie, zamerajte sa na to, čo vystihuje vás ako dvojicu. Ste vášnivými kávičkármi? Skúste vrecko s chutnou zrnkovou kávou a pridajte etiketu s originálnym nápisom. Nič nepokazíte ani keramickou lyžičkou na premiešanie kávy či čaju. Chodíte radi s priateľmi na pivo? Hosťom môžete darovať podpivník s popisom detailov vašej svadby. Preferujete udržateľný životný štýl? Dajte vyrobiť napríklad bavlnené nákupné tašky s potlačou. Ak chystáte svadbu vo vinárskej oblasti, skvelou voľbou darčeku je fľaša lokálneho vína. Hostí určite dojmete aj krátkymi novinami, ktoré popisujú príbeh vašej lásky doplnený fotkami. Listovanie v nich ich zamestná aj pri čakaní na večeru.

Sezóne nápady

Pri výbere výslužky sa dá zamerať aj na sezónu, počas ktorej sa vaša svadba koná. Ak máte svadbu v lete, môžete hosťom darovať napríklad malý vejár či opaľovací krém. Ak máte vyšší rozpočet, hostí potešia aj slnečné okuliare, ktoré neskôr poslúžia ako rekvizita na fotenie. Sú to milé pozornosti, ktoré sa dajú využiť priamo na svadbe aj počas ďalších mesiacov. Ak máte naopak svadbu v zime, skvelým darom je zmes na výrobu horúcej čokolády či voňavý krém na zimou skúšané ruky.

To čo poteší každého

Pozornosti, ktoré hostí zaručene potešia sú tie, ktoré môžu zjesť či využiť pri skrášľovaní. Originálne darčeky určené na konzumáciu sú napríklad čokolády s potlačou, domáci med, balenie zrnkovej kávy či sypaného čaju. Kto by sa nepotešil mini šampanskému, plechovkovému miešanému drinku so slamkou, balíčku orieškov či cukríkov. Ak chcete niečo nevšednejšie, tak hosťom darujte napríklad malý olivový olej, vrecko s koreninami na varené víno alebo kľúčenku s chilli. Aj malé kozmetické produkty sú originálnymi darčekmi. Darujte hosťom napríklad balzam na pery, krémik, dezinfekciu na ruky, hand-made mydlo alebo voňavú sviečku. Malú pozornosť nezabudnite pripraviť ani pre deti na svadbe. Tie potešíte sladkosťami, malými plyšovými hračkami či bublifukom, ktorý ich na istý moment aj zabaví. Pre dospelých hostí padne vhod po dlhej svadobnej oslave balíček na „opicu“. Ten vyskladáte podľa svojho gusta. Môže obsahovať napríklad pleťovú masku, malú fľašku vody, tabletku na bolesť hlavy, odličovač aj žuvačky – čokoľvek, čo potrebuje spoločensky unavený človek.

Spomenuté výslužky nezruinujú peňaženku, ale pozvaných určite potešia. Ak navyše pridáte etiketu s dátumom vašej svadby a menami, získajú sentimentálny charakter.

Autor: Dominika M.