Každá nevesta sa počas svadobného dňa chce cítiť ako kráľovná. Je to jedinečný deň, ktorý si navždy zapamätáte a zvečnia ho aj fotografie. Občas sa niekto pozrie aj na ženícha, ale skutočným stredobodom pozornosti počas svadby je práve nevesta. Prinášame vám niekoľko tipov, akú vizáž zvoliť, aby ste na vašej svadbe zažiarili.

Riaďte sa osobným vkusom a ostatnými prvkami svadobného looku

Správny make-up dokáže doplniť celý výsledný vzhľad nevesty. Či už počas bežných dní preferujete výrazný make-up, alebo sa vôbec nelíčite, počas svadobného dňa každá žena líčeniu venuje väčšiu pozornosť. Dôležité je prispôsobiť vizáž osobnému vkusu. Ak preferujete jemnosť alebo sa počas bežných dní vôbec nemaľujete, najlepšou voľbou je naturálna vizáž. Predstavuje jemné zvýraznenie predností, zakrytie nedokonalostí a hlavne dôraz na žiarivú pleť. Klasikou je zvýraznenie očí zemitými farbami, ľahké kontúrovanie tváre a prirodzený odtieň rúžu alebo lesku. Ak v bežnom živote nosíte výrazné líčenie a cítite sa v ňom dobre, tak by ste to nemali meniť ani počas svadobného dňa. Nechcete predsa, aby z vás bol iný človek a nespoznala vás ani vlastná polovička. Oplatí sa riadiť aj známym pravidlom – výrazné oči s jemným rúžom a naopak.

K líčeniu je dôležité doladiť aj účes. Rozhodujete sa medzi rozpustenými a vypnutými vlasmi? Oplatí sa zvoliť to, v čom sa cítite pohodlne a sebavedomo aj počas bežných dní. Pre váhavé nevesty je najlepšia voľba účes „pol na pol“ – vrch jemne zopnutý a zvyšok vlasov rozpustených vo forme nedbalých vĺn. Počas horúcej letnej svadby vám možno bude vyhovovať mať vlasy preč z krku a zvoliť napríklad nadčasový nízky drdol.  Na rozdiel od komplikovaných vyčesaných účesov, ktoré boli trendy v minulosti, sú teraz v popredí prirodzenejšie a ležérne účesy. Ak máte rady vlasové doplnky, aktuálne sú aj veľmi trendy. Moderné čelenky a sponky do vlasov sa môžu stať stredobodom vašej vizáže a krásne vás rozžiariť.

svadobná vizáž 2zdroj: unsplash.com

Je vhodné premyslieť aj to, ako bude účes ladiť so svadobnými šatami. Ak majú zaujímavý detail na chrbte alebo výrazné rukávy či ramená, najlepšie vyniknú s vypnutými vlasmi. Naopak, ak je zaujímavá práve spodná časť šiat, či chcete trochu zakryť odhalené ramená, rozpustené vlasy sú najlepšou voľbou.

Pozrite si inšpiráciu a skúšajte

Ak ste úplne stratené v mori možností, skúste si vytvoriť nástenku všetkého, čo vám padne do oka.  Výborným nástrojom je napríklad Pinterest. Môžete si ukladať inšpiráciu, ktorá sa vám páči. Keď sa pozriete na hotovú nástenku, uvidíte, čo sa vám tam objavuje najčastejšie a čomu sa teda podvedome prikláňate.

Nezabudnite si dohodnúť skúšku líčenia aj účesu pred svadbou. Vizáž, ktorá sa vám páči na obrázkoch, sa nemusí spravidla hodiť aj vám. Preto je dôležité vyskúšať si, ako sa s výsledným výzorom cítite ešte pred svadobným dňom.

Prispôsobte vizáž štýlu svadby

svadobná vizáž 3zdroj: unsplash.com

Vzhľad môžete prispôsobiť aj štýlu svadby. K rustikálnej svadbe sa hodí spomínaná prirodzená vizáž. Napríklad jednoduchý make-up a nedbalé vlny. Ak chystáte luxusnú a veľkolepú svadbu, prispôsobte k nej aj líčenie. Najlepšie vyniknete v očarujúcich zlatých očných tieňoch, s pridaním trblietok a lesku. V lete sa tiež môžete vyhrať s farbami – či už vo forme očných tieňov, rúžu alebo vlasových doplnkov. K tmavej jesennej téme výzdoby sa hodia dramatické tmavšie očné tiene alebo bordový rúž. Priestor kreativite poskytujú hlavne tematické svadby. Napríklad k vintage téme môžete doladiť hollywoodske vlny aj glamour líčenie.

Poznajte svoje farby

Správne zvolené farby vás dokážu rozžiariť a nevhodné naopak utlmiť prirodzenú krásu. Preto je dôležité poznať svoj podtón – studený, teplý alebo neutrálny a na základe toho vybrať vhodné odtiene farieb. Odtieň, ktorý vyzerá úžasne na jednej neveste, nemusí byť vhodný pre inú. Poznanie svojej farebnej palety využijete napríklad pri výbere farby očných tieňov, krycieho krému aj rúžu. Svoj podtón spoznáte tak, že sa pozriete na svoju kožu. Ak sa vám zdá, že je jej podtón žltý alebo zlatý a žily na zápästí máte skôr dozelena znamená to, že máte teplý podtón pleti. Ak má vaša koža naopak ružový nádych a žily sa vám zdajú viac modré až fialové, máte studený podtón. Na základe poznania vášho podtónu zistíte, či sa vám hodí viac striebro alebo zlato, ale aj aké farby vás najviac rozžiaria. Je možné, že máte podtón neutrálny – vtedy sa vám hodia všetky farby. Ak zvažujete výrazný červený rúž ako hlavný prvok svadobného líčenia, nie je červená ako červená. Nevestám so studeným podtónom sa hodia rúže s modrým základom, a tým s teplým podtónom zase so žltým.

Doprajte si odpočinok

Táto rada sa ľahšie píše ako praktizuje. Najmä počas stresujúcich dní pred svadbou, keď chcete každý detail dotiahnuť do dokonalosti. Každé líčenie však vynikne lepšie na odpočinutej a zdravej pleti. Pred vašim veľkým dňom si preto pokojne doprajte wellness, relax a potrebnú starostlivosť o telo aj dušu. Len tak sa budete vo váš svadobný deň cítiť aj vyzerať božsky.

Autor: Dominika M.