Tohtoročná svadobná sezóna sa blíži ku koncu, ale nie je ešte všetkým svadbám koniec. Začína obdobie plesov, večierkov a hlavne jesenných a zimných svadieb. V tomto článku vám prinášame päť dôvodov, prečo dať šancu termínu svadby mimo sezóny.

Viac voľných termínov

Hlavná svadobná sezóna prebieha približne od polovice júna do polovice septembra. Rezervovať si termín na toto obdobie je potrebné na mnohých miestach v dostatočnom predstihu, až rok dopredu. Ak plánujete svadbu mimo letných mesiacov, máte na výber viac termínov aj väčšiu flexibilitu. 

Voľnejší kalendár budú mať aj obľúbení profesionáli venujúci sa foteniu, videu, vizáži a hudbe. Je tak viac pravdepodobné, že si na tieto služby objednáte niekoho, koho prácu už dlho obdivujete. 

Svadba bez neznesiteľného tepla

Svätojurská viecha ponúka klimatizované priestory, v ktorých vám horúco nebude. Celkovo však veľa svadobných aktivít v lete prebieha vonku. Napríklad presuny z miesta na miesto, svadobné fotenie alebo obrad. Takisto dlhé šaty, oblek, účes a líčenie v horúčavách môžu trochu prekážať.

Ďalšou výhodou je, že vás počasie neprekvapí. V chladnejších mesiacoch si všetky svadobné aktivity naplánujete vo vnútorných priestoroch a tým máte viac istoty, že nemusíte vymýšľať náhradný plán v prípade náhlej zmeny počasia. 

Výzdoba v tmavých farebných paletách

Svadba mimo letnej sezóny je ideálna možnosť na použitie tmavých farebných paliet vo výzdobe. Krásne vyniknú odtiene ako vínová s tmavomodrou, tmavozelená a tehlová. V zime sa hodí aj kombinácia chladnej modrej a šedej spolu s metalickými detailmi. Pri výbere farebnej kombinácie na svadobnú výzdobu sa môžete inšpirovať aj zimnou prírodou a sviatkami. V jesenných mesiacoch dokonale vyniknú farby, ktorými hrá príroda aj vonku – tmavozelená, odtiene hnedej a žltej aj krémové farby. V zime sa hodia aj tradičné vianočné farby ako sú zelená a výrazná červená alebo výzdoba v bielej farbe pripomínajúca zimnú rozprávku. 

Vyhrajte sa s detailami

V chladnejších mesiacoch môžete vo výzdobe zvoliť elegantné a luxusné materiály ako sú zamat a satén. V lete by pôsobili ťažko, ale na zimnej svadbe spolu s tmavšími alebo krémovými farbami výzdoby krajšie vyniknú. Vyhrať sa môžete aj s ďalšími detailami výzdoby a rekvizít. Hosťom nachystajte teplé deky, horúce nápoje a ak idete von aj rukavice. Vo výzdobe vyniknú sviečky, svetielka, sušené kvety, ihličie, tekvice a ďalšie dekorácie inšpirované prírodou a sviatkami. 

Originálne svadobné fotenie 

Väčšina svadobných termínov a teda aj svadobných fotení je rezervovaná na leto. Vaše fotky v zime alebo na jeseň budú preto originálne. Predstavte si jesenné fotenie vonku a všetky tie krásne farby prírody. Ako kulisy vám postačia sfarbené stromy v parku alebo lese. Romantické fotenie v zasneženom meste alebo prírode tiež nemá každý. 

Zaujala vás svadba mimo sezóny? Rezervujte si termín jesennej alebo zimnej svadby u nás vo Svätojurskej vieche. Zariadime všetko od výzdoby až po hostinu. Prenájom priestorov je u nás zdarma.

Autor: Dominika M.